П'ятниця, 29.03.2024, 17:10
Освітні веб-ресурси
учителям інформатики
Головна Реєстрація Вхід
Ви - Гість · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Інформаційно-комунікаційні технології » Впровадження ІКТ в освіту » Питання дня. Чи пройшов час зошитів та ручок?
Питання дня. Чи пройшов час зошитів та ручок?
galanetДата: Четвер, 29.09.2011, 15:52 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Саме таке питання пропоную обговорити учасникам форуму. Подумайте і дайте свою відповідь на питання "Чи пройшов час зошитів та ручок?"
 
ЛисичкаДата: Четвер, 29.09.2011, 15:54 | Повідомлення # 2
Підполковник
Група: Користувачі
Повідомлень: 127
Репутація: 2 []
Статус: Відсутній
Важко однозначно дати відповідь на це питання. З одного боку це дещо застаріла форма запису інформації (тим більше, що економія паперу може бути дуже велика), з іншого - письмо саме ручкою і на папері сприяє розвитку моторики. Такий матеріал краще засвоюється і розуміється людиною. Спробуйте написати речення і надрукувати його на комп'ютері і побачите.
 
antepaДата: Четвер, 29.09.2011, 16:00 | Повідомлення # 3
Рядовий
Група: Спецкурсанти
Повідомлень: 7
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Quote (Лисичка)
Спробуйте написати речення і надрукувати його на комп'ютері і побачите.

Так як я друкую (по одній букві і одним пальцем) можна запам'ятати і зрозуміти набагато краще ніж ручкою.
В школі наші вчителі дуже строго відносились до письма і в мене був неабиякий каліграфічний почерк. А оце недавно треба було заяву написати, я як подивився на свої каракулі - аж соромно стало. От якби можна було з'єднати клавіатуру, ручку і папір - було б кльово. Може хто знає як?
 
blagodirДата: Четвер, 29.09.2011, 16:08 | Повідомлення # 4
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Quote (antepa)
От якби можна було з'єднати клавіатуру, ручку і папір - було б кльово. Може хто знає як?

Звичайно знає! Графічний планшет! Малюй свої букви скільки завгодно!
Або ось такий прикольний варіант - цифрова координатна ручка

Ось тут більше можна почитати http://www.3dnews.ru/peripheral/pc-notes-taker/print
Додаток: 6147697.jpg (19.4 Kb)
 
blagodirДата: Четвер, 29.09.2011, 16:12 | Повідомлення # 5
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Quote (Лисичка)
письмо саме ручкою і на папері сприяє розвитку моторики


Моторики, а відповідно і головного мозку. Зараз діти все менше пишуть (як небудь, аби швидше), але зато багато грають в компютерні ігри. Плоске світосприйняття, примітивна мова, короткі відповіді. Результат? Подивіться будь-який зошит учня 6-7 класів - результат як кажуть російською "налицо".
І ми ще й дивуємось, що більшість не вміють до випуску букви писати.
Була в мене практика і один учень на повному серйозі мене запитує "А в яку сторону потрібно повертати букву Є?", мав на увазі "є" або "э". Дибілізм нації прогресує...
 
dzubenkoДата: Четвер, 29.09.2011, 16:15 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Та ніколи вони не зникнуть!!! Зараз якраз пишемо програми, мовою програмування. І я завжди перед тим, як щось робити беру ручку або олівець, зошит і думаю над ідеєю створення.
 
dzubenkoДата: Четвер, 29.09.2011, 16:16 | Повідомлення # 7
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
І ще одне. Зошит і ручка не потребують електрики і можуть працювати в будь якому місці і в будь який час, що не скажеш про комп'ютерну техніку.
 
levchenkoДата: Четвер, 29.09.2011, 16:19 | Повідомлення # 8
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Quote (Лисичка)
письмо саме ручкою і на папері сприяє розвитку моторики

А де є дослідження про те, що розвиває друк на клавіатурі? Як змінюється розвиток півкуль мозку в ситуації зменшення і збільшення письмової роботи? Які досліди є? А то якось не аргументовано виглядає ваш факт.
 
levchenkoДата: Четвер, 29.09.2011, 16:21 | Повідомлення # 9
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Quote (blagodir)
Зараз діти все менше пишуть (як небудь, аби швидше), але зато багато грають в компютерні ігри. Плоске світосприйняття

А от з приводу плоского сприйняття світогляду можна подискутувати. Робота в мережі Інтернет, в гіпертекстах (а зараз всі ігри це великі гіпертексти) дають змогу побачити структуру, зв'язки між різними об'єктами.
 
levchenkoДата: Четвер, 29.09.2011, 16:24 | Повідомлення # 10
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Quote (dzubenko)
Зараз якраз пишемо програми, мовою програмування. І я завжди перед тим, як щось робити беру ручку або олівець, зошит і думаю над ідеєю створення.


Для кожного це індивідуально. Для мене, наприклад, написати алгоритм в зошиті - це мука. Так як помилки бувають завжди і потрібно змінювати, додавати, стирати і т.д. Ці дії я краще зроблю в програмці в MS Office Visio.
 
Форум » Інформаційно-комунікаційні технології » Впровадження ІКТ в освіту » Питання дня. Чи пройшов час зошитів та ручок?
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Використовуються технології uCoz

Пишу українською