Четвер, 28.03.2024, 16:43
Освітні веб-ресурси
учителям інформатики
Головна Реєстрація Вхід
Ви - Гість · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Використання та створення освітніх веб-ресурсів » Обговорення освітніх сайтів » Визначення головних критеріїв освітніх веб-сайтів (Опитування з можливістю обгрунтування відповіді)
Визначення головних критеріїв освітніх веб-сайтів
Який з поданих критеріїв освітніх сайтів найголовніший?
1.Відповідність вибраній тематиці[ 5 ][71.43%]
2.Відсутність орфографічних та граматичних помилок[ 1 ][14.29%]
3.Однаковий стиль оформлення на всіх сторінках сайту[ 1 ][14.29%]
4.Наявність графіки[ 0 ][0.00%]
5.Зручність навігації[ 4 ][57.14%]
6.Наявність зворотнього зв'язку[ 1 ][14.29%]
7.Швидкість завантаження сторінок[ 0 ][0.00%]
8.Кросплатформеність сайту[ 1 ][14.29%]
9.Коректність роботи при різній роздільній здатності екрану[ 0 ][0.00%]
10.Розумне розміщення тексту та графіки[ 4 ][57.14%]
Усього відповідей: 7
galanetДата: Четвер, 20.03.2008, 19:42 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Метою даного опитування є виявлення найголовніших критеріїв будь-якого освітнього сайту. Коли Ви вперше відкриваєте той чи інший сайт, Ви зразу ж його оцінюєте. Які, на Ваш погляд, критерії оцінювання сайту є найголовнішими і найважливіжими? Обирайте не більше трьох критеріїв, які є на Ваш погляд важливими. В цій темі також можна обгрунтувати вибір того чи іншого критерію. Також можна додавати власні критерії, яких не має в даному опитуванні. read
 
ОйраДата: Вівторок, 25.03.2008, 14:06 | Повідомлення # 2
Група: Видалені





Quote (galanet)
Кросплатформеність сайту

Я не знаю, що це таке, але думаю, що всі критерії є важливими, тому що коли немає хоча б одного з них, втрачається ефективність такого сайту, а коли немає швидкості завантаження сторінок, то це взагалі діє на нерви!
wall wall wall
 
galanetДата: Вівторок, 25.03.2008, 21:34 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Quote (Ойра)
Я не знаю, що це таке, але думаю, що всі критерії є важливими, тому що коли немає хоча б одного з них, втрачається ефективність такого сайту, а коли немає швидкості завантаження сторінок, то це взагалі діє на нерви!

Кросплатформеність сайту - це "працездатність" сайту на будь-яких (найпопулярніших) платформах, наприклад, під управлінням операційної системи Windows або Linux, крім того, цей термін передбачає функціональність (працездатність) сайту в різних броузерах, наприклад, Internet Explorer, Opera, Mozilla FireFox і т.д. Але це є не головною особливістю сайту, хоча дуже важливою.
Звісно, що всі критерії є дуже важливими, але потрібно вибрати найважливіші три, які повинні бути стовідсотково.

 
olegДата: Четвер, 27.03.2008, 18:16 | Повідомлення # 4
Підполковник
Група: Модератори
Повідомлень: 119
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
На мою думку, основними критеріями, за якими оцінюється веб-сайт в першу чергу повинні бути відповідність вибраній тематиці, навігація, зворотній зв'язок і швидкість завантаження сторінок. Всі інші критерії теж головні, але ці найважливіші. biggrin

Повідомлення відредаговано oleg - Четвер, 27.03.2008, 18:18
 
ivanovДата: Вівторок, 08.04.2008, 21:22 | Повідомлення # 5
Полковник
Група: Користувачі
Повідомлень: 222
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Відповідність вибраній тематиці
Однаковий стиль оформлення на всіх сторінках сайту
Швидкість завантаження сторінок

Я вибрав ось ці три критерії. На мою думку, вони є найголовнішими. До речі, дуже важливим є однакове оформлення сторінок. А то іноді заходиш, а там незрозуміло де і що знаходиться, на кожній сторінці, ніби на іншій планеті.

 
KostaДата: Неділя, 13.04.2008, 13:11 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 14
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Серед більш загальних можна вказати
Зручність навігації - основний критерій.
Відсутність орфографічних та граматичних помилок - інакше неприємно читати такий ресурс.
Розумне розміщення тексту та графіки - та ж проблема що і з орфографією.
Крім того би зазначити, що більшість з наведених варіантів можуть бути застосовні як критерії в залежить від сфери застосування
Відповідність вибраній тематиці - якщо сайт є ресурсом університету то тематика може бути дуже широкою: від художньої до наукової літератури, від питань про соціальне становище молоді до обговорення наукових тем.
Наявність графіки - зновуж все залежить від тематики, якщо сайт буде містити статті наприклад з літератури то про графіку тут говорити складно, але частково можна. Причому інколи користувачі взагалі працюють без завантаження графіки (економія часу та грошей).
Однаковий стиль оформлення на всіх сторінках сайту - знову, якщо сайт є університетським то оформлення може варіюватися від відповідного факультету і навіть до окремих кафедр.
Наявність зворотнього зв'язку - якщо тематика сайту потребує таке то це дійсно важливо, проте якщо сайт є інформаційним то великого сенсу не бачу взагалі.
Швидкість завантаження сторінок - взагалі кажучи не часто зустрінеш "важкий" освітній ресурс. Розважальні так оскільки в них інше призначення.
Кросплатформеність сайту та Коректність роботи при різній роздільній здатності екрану - більшість ресурсів пишуться на вже створених шаблонах, які з самого початку відповідають цим критеріям.
І в загалі, якщо це ресурс на якому містяться корисні мені відомості, то не стільки важливо як він виглядає.
 
galanetДата: Неділя, 13.04.2008, 22:53 | Повідомлення # 7
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Абсолютно вірні зауваження.
А графіка дійсно може значно обтяжувати сайт, особливо коли в користувача дуже мала швидкість з'єднання. При цьому важливо вміти оптимізувати зображення так, щоб розміри були мінімальні, а якість не гіршою.

Quote (Kosta)
Однаковий стиль оформлення на всіх сторінках сайту - знову, якщо сайт є університетським то оформлення може варіюватися від відповідного факультету і навіть до окремих кафедр.

Гадаю, що цей критерій більше всього підходить тематичним сайтам)))

Quote (Kosta)
Наявність зворотнього зв'язку - якщо тематика сайту потребує таке то це дійсно важливо, проте якщо сайт є інформаційним то великого сенсу не бачу взагалі.

До речі, деякі вузи мають сайти саме інформативного характеру і там не має ні форуму ні гостьової книги)))

Quote (Kosta)
І в загалі, якщо це ресурс на якому містяться корисні мені відомості то не стільки важливо як він виглядає.

Погоджуюсь, але за умови, якщо цікавий матеріал одразу з'явився на екрані. Але дуже часто буває, коли заходиш на сайт, не одразу знаходиш цікавий матеріал. В разі, якщо вигляд сайту не привабливий і навіть відштовхуючий, то навряд чи можна зацікавитись таким сайтом і продовжувати пошуки матеріалів на ньому.
Одного разу, я знайшла цікавий ресурс. Задум дизайну оригінальний, але застосований необдумано - зроблений у вигляді оболонки Norton Commander. Дві колонки яскраво синього кольору і літери світло салатового кольору cry , ледь помітні на такому фоні - очам горе. Це був сайт вчителя інформатики, звісно, що матеріал, представлений на ньому мене зацікавив. Я швиденько зберегла і завантажила все, що мене цікавило і "руки в ноги", тому що більше 2 хвилин дивитись на яскраво синьому фоні світло-салатовий текст - це верх знущання над зоровим аналізатором. by Порушене одне з головних завдань кожного сайту - зацікавити і затримати якнайдовше користувача на сайті, а потім перетворити його на постійного відвідувача. :)
 
крапочкаДата: Понеділок, 28.04.2008, 04:04 | Повідомлення # 8
Підполковник
Група: Друзі сайту
Повідомлень: 127
Репутація: 2 []
Статус: Відсутній
Code
1.    Відповідність вибраній тематиці
5.    Зручність навігації
8.    Кросплатформеність сайту

обгрунтувати ... , як на мене все зрозуміло.

1. Якщо я щось шукаю, а на сайті зовсім інше, то нащо він мені потрібен by
5. Оце найголовніше після відповідності тематиці :) тут здається теж зрозуміло, від того наскіли швидко можна буде пересуватися по сторінках сайту залежить продуктивність виконаної роботи :)
8. Попередні респонденти напевно просто не стикалися з такою проблемою наприклад, коли той же браузер не відбражає сторінку ;) а ще як через браузер не пускає на мейл то взагалі .... >( , ще й не знаєш чому, а через інший спокійно заходиш, тому сайт має бути універсальним . yes

Повідомлення відредаговано крапочка - Вівторок, 29.04.2008, 00:43
 
galanetДата: Понеділок, 28.04.2008, 14:48 | Повідомлення # 9
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Так, зручність, а отже простота навігації забезпечить швидку роботу на сайті. Якщо навігація буде заплутаною і незрозумілою, то дуже важко орієнтуватись на сайті, це іноді так дратує, що просто закриваєш сторінку і шукаєш інші сайти.
Щодо кросплатформеності сайту, то наведу приклад сайту (хоч і не освітнього) - odnoklassniki.ru. Якщо працювати в Internet Explorer, то при відправці приватного повідомлення можна використовувати смайлики, а якщо використовувати Opera, то панелі зі смайликами просто не видно, відповідно їх не можна вставляти в повідомлення. Я б про це й не знала, якби одного разу не зайшла під Internet Explorer.
 
ADM1nДата: Неділя, 14.12.2008, 17:58 | Повідомлення # 10
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Ну к тому же любой сайт посвещенный образовоанию как мне кажется должен иметь свое зеркало на нескольких языках ну в нашей стране актуально будет русский украинский. И ище можно отнести к образовательным сайт ну скажем типа www.amd.moy.su как токового про школьное там нет ну все таки там можно научится многим аспектам администрирования ну и прочему что посвещено ИТ индустрии и не только.
 
Форум » Використання та створення освітніх веб-ресурсів » Обговорення освітніх сайтів » Визначення головних критеріїв освітніх веб-сайтів (Опитування з можливістю обгрунтування відповіді)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Використовуються технології uCoz

Пишу українською