Середа, 23.08.2017, 17:27
Освітні веб-ресурси
учителям інформатики
Головна Реєстрація Вхід
Ви - Гість · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 6123456»
Форум » Використання та створення освітніх веб-ресурсів » Використання освітніх веб-ресурсів » Чи ПОВИНЕН вчитель безкоштовно ділитись своїми матеріалами?
Чи ПОВИНЕН вчитель безкоштовно ділитись своїми матеріалами?
Чи ПОВИНЕН вчитель безкоштовно ділитись своїми матеріалами?
1.Так. Вчитель повинен працювати за покликанням, а не за гроші .[ 17 ][65.38%]
2.Ні. Вчительські матеріали є результатом його праці - як комп'ютерна програма, як газета, як хліб.[ 9 ][34.62%]
Усього відповідей: 26
ДоцентДата: Субота, 28.11.2009, 12:16 | Повідомлення # 1
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 67
Репутація: 3 []
Статус: Відсутній
Адмін сайту підняла нагальне питання розвитку суспільства, яке визначає інтенсивний і екстенсивний шляхи розвитку освіти.
Проте формулювання питання "Чи готовий вчитель безкоштовно ділитись своїми матеріалами?" на мою думку є дещо некоректним, адже вже підрозуміває "правильну" відповідь - "готовий". Виховання не дозволяє відповісти по інакшому.
Тому я пропоную дещо інше формулювання :
Чи ПОВИНЕН вчитель безкоштовно ділитись своїми матеріалами?

Можливі відповіді :
Так. Вчитель повинен працювати за покликанням, а не за гроші і очікувати, що на День вчителя, чи День народження йому вдячні учні подарують новий телевізор, чи диван, чи золоту річ. Вчитель повинен бути голодний, бо тільки голодний талант дає плоди. Вчитель - не підприємець, інженер, будівельник, фермер -йому не потрібен автомобіль.
Ні. Вчительські матеріали є результатом його праці - як комп'ютерна програма, як газета, як хліб. Вчитель повинен бути рівноправним членом суспільства хоча б з середнім соціальним і матеріальним достатком, отримувати достойну оплату за свою працю і не очікувати на подачки учнів.
 
galanetДата: Субота, 28.11.2009, 16:32 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Розробляти плани-конспекти уроків, готуватись до уроку, зацікавлювати учнів - прямий обов'язок кожного вчителя і держава платить (хоч і мало) за цю роботу гроші. Гроші заплачено, то чому б цими матеріалами не поділитись?
 
ДоцентДата: Субота, 28.11.2009, 18:11 | Повідомлення # 3
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 67
Репутація: 3 []
Статус: Відсутній
Quote (galanet)
Гроші заплачено, то чому б цими матеріалами не поділитись?

Але ж мова йде про БЕЗКОШТОВНО.
 
galanetДата: Субота, 28.11.2009, 20:38 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 626
Репутація: 19 []
Статус: Відсутній
Quote (Доцент)
Але ж мова йде про БЕЗКОШТОВНО.

Мова йде про вчителя, який працює в школі і отримує за це гроші. А матеріали, які він розробляє на протязі всієї своєї діяльності, можуть бути використані іншими вчителями безкоштовно. І чи повинен вчитель ділитись цими матеріалами або давати згоду на їх використання іншими вчителями.
 
ДоцентДата: Субота, 28.11.2009, 21:40 | Повідомлення # 5
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 67
Репутація: 3 []
Статус: Відсутній
Бачу, що дане питання потрібно уточнити і конкретизувати інакше тут можливі колізії.
З юридичної точки зору це питання врегульовано Законом України про "Про авторське право і суміжні права ".
Згідно цього закону потрібно розділяти майнові (ст.15) і немайнові (ст.14) права.
galanet,
Якщо ви мали на увазі
Quote (galanet)
вчителя, який працює в школі і отримує за це гроші.
, то
Quote (galanet)
матеріали, які він розробляє на протязі всієї своєї діяльності

є СЛУЖБОВИМИ ТВОРАМИ.
правовий сатус яких регулюється ст.16 Закону:
Стаття 16. Авторське право на службові твори
1. Авторське особисте немайнове право на службовий твір належить його автору.
2. Виключне майнове право на службовий твір належить роботодавцю, якщо інше не передбачено трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем.
3. За створення і використання службового твору автору належить авторська винагорода, розмір та порядок виплати якої встановлюються трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем.

Отже власником твору, який створено в рамках трудової угоди чи контракту і за які отримано винагороду є роботодавець - тобто школа. І вчитель не вправі вирішувати, що з цим твором робити. Це справа школи - розповсюджувати, тиражувати, копіювати. За вами зберігається тільки немайнове право. Тобто на цьому творі обовязково повинно стояти ваше прізвище.

А по-друге ви отримали за цю роботу винагороду (нехай і малу).

Я, коли розпочав дискусію, то мав на увазі той ВЕЛИЧЕЗНИЙ об'єм праці, який заставляють виконувати вчителів задарма, що не передбачено жодним контрактом. Або ж ті навчально-методичні розробки, які вчитель (викладач) створив з власної ініціативи БЕЗКОШТОВНО.

 
УчительДата: Неділя, 29.11.2009, 19:21 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Учитель повинен ділитися тими розробками, якими він вважає за потрібне ділитися. Все залежить від кожного індивідуально.

Повідомлення відредаговано Учитель - Неділя, 29.11.2009, 19:22
 
problemДата: Понеділок, 30.11.2009, 21:14 | Повідомлення # 7
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 26
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Quote (Учитель)
Учитель повинен ділитися тими розробками, якими він вважає за потрібне ділитися.

Якщо хоче отримати вищу категорію, то хоче чи не хоче, а мусить ))).
 
ЛесюнчикДата: Вівторок, 01.12.2009, 16:47 | Повідомлення # 8
Рядовий
Група: Студент
Повідомлень: 3
Репутація: 0 []
Статус: Відсутній
Ну, чому ж мусить? Ніхто, нікого і нідочого не зобов'язує. На мою думку, головна мета і покликання учителя - це навчати своїх учнів!Я згодна з Учителем, ділитись - це справа індивідуальна. Якщо вчитель достатньо добре може навчити дітей "не ділячись" своїми матеріалами - це СУПЕР, тоді він без проблем отримає категорію!
 
ДоцентДата: Вівторок, 01.12.2009, 18:46 | Повідомлення # 9
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 67
Репутація: 3 []
Статус: Відсутній
break Звертаю увагу всіх форумчан на опитування в шапці теми. hmm vinni_bees
Вибираємо варіант відповіді і голосуємо. vo
 
problemДата: Середа, 02.12.2009, 22:15 | Повідомлення # 10
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 26
Репутація: 1 []
Статус: Відсутній
Quote (Лесюнчик)
Ну, чому ж мусить? Ніхто, нікого і нідочого не зобов'язує.

Та звісно. Не зобов'язує. Якщо хочеш залишатися з ІІ категорією, то залишайся. Але якщо хочеш мати вищу категорію, то, будь ласка, повинен надрукувати статтю, представити у методкабінет кілька творчих розробок, провести відкриті уроки, завоювати призове місце зі своїм учнем на олімпіаді, вибороти конкурс на кращу роботу (причому всі прекрасно розуміють, що не учень ту роботу пише).
Звичайно ж, ніхто нікого ні до чого не зобов'язує yes
 
Форум » Використання та створення освітніх веб-ресурсів » Використання освітніх веб-ресурсів » Чи ПОВИНЕН вчитель безкоштовно ділитись своїми матеріалами?
Сторінка 1 з 6123456»
Пошук:

Використовуються технології uCoz

Пишу українською